Obec Chroustov

ON-LINE ARCHIV OBCE

Na samé severovýchodní výspě dnešního okresu Nymburk se rozprostírá malebná vesnička Chroustov, odkud je nádherný rozhled do úrodného Polabí, ale i k vzdáleným pohraničním horám na severu Čech.

Nad obcí se vypíná výšina zvaná Na Kostelíku, patřící k nejvyššímu morfologickému přírodnímu útvaru okresu, s výškou téměř 300 m n. m. Dominantou obce je kamenný kostel Nanebevzetí Panny Marie s věží a vížkou nad presbytářem. Obec má v současnosti cca 200 obyvatel.

Na tomto místě si můžete přečíst, prostudovat ekroniky o obci Chroustov v elektronické podobě, která obsahuje historická fakta, archivní materiály a dobovou fotodokumentaci.

Pojďme společně tvořit dějiny této obce, prosíme vás, zasílejte nám (ne originály ale jejich kopie) všechny možné a dostupné historické materiály o Chroustově, kterými možná disponujete, ať už ve vašich soukromých sbírkách nebo jste se k nim dostali náhodou. V případě, že jsou fotokopie těchto materiálů ve špatném stavu nebo rozlišení, využijte naší bezplatné služby a my tyto materiály profesionálně digitalizujeme za počkáním a za vaší přítomnosti na půdě Obecního úřadu. Originály samozřejmě nadále zůstávají ve vašem osobním vlastnictví. Nemusíte se bát, že o ně přijdete.

Tyto ekroniky jsou přístupné všem zájemcům doma nebo v zahraničí, prostřednictvím internetu, na PC, na mobilu, na tabletu... v pohodlí vašeho domova.