Obec Kněžice

ON-LINE ARCHIV OBCE

Kněžice jsou obec ležící v okrese Nymburk, asi 22 km severovýchodně od města Poděbrady. Mají 527 obyvatel a jejich katastrální území měří 1957 hektarů. Součástí obce jsou i vesnice Dubečno a Osek.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1295.

 

Na tomto místě si můžete přečíst, prostudovat ekroniky o obci Kněžice v elektronické podobě, která obsahuje historická fakta, archivní materiály a dobovou fotodokumentaci.

Pojďme společně tvořit dějiny této obce, prosíme vás, zasílejte nám (ne originály ale jejich kopie) všechny možné a dostupné historické materiály o Kněžicích, kterými možná disponujete, ať už ve vašich soukromých sbírkách nebo jste se k nim dostali náhodou. V případě, že jsou fotokopie těchto materiálů ve špatném stavu nebo rozlišení, využijte naší bezplatné služby a my tyto materiály profesionálně digitalizujeme za počkáním a za vaší přítomnosti na půdě Obecního úřadu. Originály samozřejmě nadále zůstávají ve vašem osobním vlastnictví. Nemusíte se bát, že o ně přijdete.

Tyto ekroniky jsou přístupné všem zájemcům doma nebo v zahraničí, prostřednictvím internetu, na PC, na mobilu, na tabletu... v pohodlí vašeho domova.